Kategorie: Wszystkie | Moto | Podróże
RSS

Moto

czwartek, 13 sierpnia 2015

Wakacje to czas podróży! Jednak długie godziny spędzone w samochodzie mogą nas solidnie zmęczyć. Jak je przetrwać? 

Sprawdź swój samochód!

Koniecznie musisz sprawdzić stan swojego samochodu. Najlepiej będzie jeśli sprawność auta oceni fachowiec, jednak jeśli zależy ci na czasie, możesz o to poprosić kuzyna czy innego członka rodziny. Jednak dla pewności najlepiej będzie jak, umówisz się w warsztacie, wtedy będziesz wiedziała na pewno, że z Twoim autem jest wszystko ok.

Zaplanuj trasę

Jeśli wybierasz się w dalszą podróż, to warto mieć nawigację. Na pewno takie mapy będą bardziej praktyczne i wygodne w podróży, niż tradycyjne. Zaletą jest również to, istnieje możliwość darmowej nawigacji. Możesz ściągnąć aplikację na telefon i korzystaj za darmo przez 7 dni, bądź wykupić wersję premium za jedyne... 30 zł. Jeśli wolisz mapy tradycyjne, to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, ale jeśli jedziesz sama, to nie będzie to wygodny sposób.

 

Weź mniej niż więcej

Postaraj się postawić na całkowite minimum zabieranego bagażu. Nie pakuj rzeczy, które mogą, ale nie muszą się przydać. Ciężkie bagaże połóż w bagażniku, ale nie przepychaj samochodu, bo musisz mieć dobrą widoczność w lusterku.

 

Dużo napojów

W czasie długiej podróży na pewno będzie Ci się chciało pić, zwłaszcza latem, kiedy temperatury często przekraczają 30 stopni Celsjusza. Nie możesz doprowadzić do odwodnienia organizmu! Kup najlepiej wodę mineralną, będzie ona najlepsza zarówno do picia, jak i ewentualnego umycia rąk. Raczej nie kupuj napojów typu, cola, czy mirinda, bo one są słodkie, i tylko będą potęgowały pragnienia. A poza tym woda mineralna jest o wiele zdrowsza.