Kategorie: Wszystkie | Moto | Podróże
RSS
sobota, 15 sierpnia 2015

 

Fenomen popularności żelków

Żelki to - zgodnie z najprostszą definicją - rodzaj słodkich cukierków z galaretki. Ich podstawowymi składnikami są żelatyna, a także cukier czy syrop glukozowy. Te składniki powodują, że żelki są jednocześnie przeźroczyste, słodkie i sprężyste. To w połączeniu z odpowiednimi dodatkami smakowymi Historia żelków zaczyna się w Niemczech, w latach 20-stych XX wieku. Wtedy Hans Riegel – twórca firmy Haribo – wpadł na pomysł produkcji dostępnych dla każdego żelków w kształcie niedźwiedzi (Gummibär albo Gummibärchen). Poprzednikiem żelków Haribo były słodycze uzyskiwane w drodze łączenia cukru z tzw. gumą arabską, czyli żywicą jednego z gatunków drzewa akacjowego. To był pomysł, który zrodził się już w XIX wieku, ale dopiero dzięki Haribo żelki stały się hitem na całym świecie, chociaż oczywiście nie stało się tak od razu.

Dlaczego żelki zdobyły tak dużą popularność? Można to tłumaczyć na wiele sposobów, ale najprostsze wytłumaczenie jest związane z ich relatywnie niską ceną, unikalnym smakiem oraz tym, że mogą jednocześnie występować w bardzo wielu niezwykle zróżnicowanych smakach i rozmiarach. To widać w ofercie hurtowni KURI.

Żelki to nie tylko „miśki”, chociaż taki ich kształt mocno zakorzenił się w świadomości konsumentów, ale praktycznie każdy możliwy kształt. Obecnie, w dobie modelowania komputerowego można stworzyć żelki o niemal dowolnym kształcie i rozmiarze. To powoduje, że ich oferta może być bardzo szeroka.

Chociaż żelki mogą wyglądać i smakować inaczej, to wszystkie już na pierwszy rzut oka należą do tej samej kategorii słodyczy. Ta „unikalność w różnorodności” to jedna z przyczyn, dla których wiele firm tak chętnie produkuje żelki. Można bowiem znaleźć takie ich formy i kształty, że będą od razu rozpoznawalne dla konsumentów, dzięki czemu stosunkowo łatwo jest tworzyć nowe, charakterystyczne rodzaje żelków.

Te wszystkie cechy żelków znajdują swoje odbicie w ofercie hurtowni KURI, która oferuje kompleksową ofertę żelków i innych słodyczy nawet dla najbardziej wymagających klientów.

09:33, sportowo1612
Link Dodaj komentarz »

Jak dobrać właściwy rozmiar pierścionka?

Sposoby ściągania miary

Zanim wybierzesz najpiękniejszy pierścionek (np. PANDORA), powinnaś znać jego rozmiar. Jubilerzy polecają cztery sposoby na to, aby dobrać właściwy rozmiar pierścionka:

  1. Najłatwiej jest oczywiście, kiedy podczas zakupu biżuterii będziesz miała przy sobie pierścionek, który pasuje na Twój palec. Trudności zaczynają się jednak, kiedy razem z bratem wybieracie się po pierścionek zaręczynowy albo chcecie zrobić mamie miły i efektowny prezent. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak niepostrzeżenie „wykraść” na kilka godzin pierścionek ze szkatułki na biżuterię.
  2. Suwmiarka ma wiele zastosowań w drobnych pracach domowych, przyda się też podczas ściągania miary z palca. Warto użyć tego narzędzia, aby sprawdzić również średnicę pierścionka, który teraz pasuje na Twój palec.
  3. Obwód palca można także zmierzyć u jubilera, który posłuży się specjalnym pierścieniem mierniczym, a potem wybrać pierścionek we właściwym rozmiarze.
  4. Najmniej pewna, ale najwygodniejsza jest metoda pomiaru przy użyciu wstążki. Najszersze miejsce palca, na którym Ty albo osoba obdarowana będzie nosiła biżuterię, należy owinąć wstążką i zaznaczyć na niej obwód palca. Po rozwinięciu tasiemki wiadomo już, jakiego rozmiaru pierścionka szukać.

Czy wybrany rozmiar jest na pewno właściwy?

Miara, szczególnie ta ściągnięta samodzielnie, w salonie może okazać się niewłaściwa. Pamiętaj, że średnica albo wewnętrzny obwód pierścionka to nie to samo, co rozmiar biżuterii tego typu. Inny rozmiar ma biżuteria brytyjska, europejska (poza Wielka Brytanią) czy amerykańska. W salonie podane wymiary zostaną przeliczone na właściwy rozmiar. Różnica pomiędzy poszczególnymi rozmiarami wynosi około 0,33 mm.

W jaki sposób sprawdzić, że wybrałaś pierścionek właściwej wielkości? Przede wszystkim odpowiednią biżuterię powinnaś móc bez większego trudu wsunąć na palec. Jeśli jest inaczej, oznacza to, że pierścionek jest za mały. Z kolei, gdy z dłoni trzymanej pionowo (z paznokciami na dole) pierścionek się zsuwa, możesz być pewna, że zdecydowałaś się na za duży rozmiar. Wybierając pierścionek, szczególnie jeśli doradzasz w kwestii zakupu pierścionka zaręczynowego, który wybranka brata czy przyjaciela będzie nosić przez resztę życia, weź pod uwagę porę roku i zwiększenie obwodu palca. Naturalny wpływ ciepła na organizm sprawia, że latem palce lekko puchną, a zimą ich obwód nieco się zmniejsza, natomiast z wiekiem rozmiar palca staje się większy. Pamiętaj o tym, wybierając pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek we właściwym rozmiarze zdobi delikatne kobiece dłonie najpiękniej! Jeśli poza względami estetycznymi zależy Ci też na wygodzie noszenia pierścionka, zadbaj o wybór biżuterii odpowiedniej wielkości. 

09:31, sportowo1612
Link Dodaj komentarz »

Zakupy, zakupy, zakupy...

Jedni je kochają, inni za nimi nie przepadają. Wszystkich pasjonatów i malkontentów kupowania łączy jednak wspólny cel - rabaty na zakupy.

Każdy lubi oszczędzać, a dziś nie jest to już takim wyzwaniem, jakim było jeszcze do niedawna. Zakupy to dla jednych metoda na relaks, inni wolą szybko kupować w sklepach internetowych z dostawą do domu. Wszyscy  lubią korzystać z kodów rabatowych i promocji, aby zakupy były czystą przyjemnością oszczędzania.

Co chcesz dziś kupić?

Sklepy by zachęcić klientów do zapoznania się ze swoją ofertą oferują mnóstwo wyszukanych promocji, korzystnych okazji oraz fantastycznych kodów rabatowych. Które sklepy? Wszystkie!!! Wielobranżowe, spożywcze, drogerie, księgarnie, budowlane, odzieżowe, obuwnicze, chemiczne oraz tematyczne. Oszczędzać możesz w każdej branży.

Jak kupować taniej?

Sposobów na oszczędzanie na zakupach jest dziś mnóstwo. Sklepy oferują wiele cennych promocji i okazji cenowych, sezonowe wyprzedaże, podczas których masz szansę zdobyć wymarzone i potrzebne produkty nawet o połowę taniej. Oszczędzaj codziennie! Sklepy udostępniają możliwość wykorzystania kodów rabatowych, zdobywaj je i obniżaj cenę za swoje zakupy. Możesz także korzystać z kart stałego klienta, bonów podarunkowych, promocji dla nowych klientów. Nie przepłacaj, oszczędzaj!

09:26, sportowo1612
Link Dodaj komentarz »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6